Archive

Posts Tagged ‘požiūrio tyrimas’

Tyrimas: informacijos apie atsinaujinančią energetiką trūksta, tačiau tikima, kad ji taps buitimi

October 20th, 2010 moda No comments

Šiandien paskelbtas mūsų atliktas tyrimas, kurio duomenimis, daugelis aukštesnes pajamas gaunančių individualių namų gyventojų suvokia alternatyviosios energetikos diegimo būtinybę: 87 proc. respondentų mano, kad alternatyvioji energetika po 15 metų bus artimas ir savaime suprantamas dalykas, o kas antras apklaustasis jau yra svarstęs šių sistemų įsidiegimą. Tačiau diegti alternatyviosios energetikos sistemas dar yra delsiama.

Daugiau nei 74 proc. apklaustųjų trūksta aiškios ir suprantamos informacijos apie alternatyviąją energetiką, taip pat daugiau nei 90 proc. sistemų įsirengimą paskatintų dalinis jo kompensavimas, o 73 proc. – galimybė pagamintą energiją parduoti elektros tinklams.

Trečdalis apklaustųjų mano, kad po 50 metų Lietuvoje nuo 50 iki 100 proc. namų bus naudojami alternatyvieji energijos šaltiniai. Svarbiausias respondentų nurodomas atsinaujinančios energetikos sistemų naudojimo veiksnys yra autonomiškumas ir nepriklausomybė nuo brangstančio tradicinio kuro: 4-5 balų skalėje šį kriterijų įvertino 94 proc. apklaustųjų. Taip pat svarbi yra nedidelė energijos kaina atsipirkus įrangai (81,7 proc.) ir ekologiškumas (80,8), o optimalus šių sistemų atsiperkamumo terminas – 6-10 metų (47 proc.). Vis dėlto neišprusimą energetiniais klausimais dar rodo tai, kad net 75 proc. respondentų šiuo metu neturi parengtų savo namų energetinio efektyvumo planų. Read more…

Verslas vertina D.Grybauskaitę: kai nuotaika gera - pagyrų negaila

October 19th, 2009 moda No comments

Šiandien visuomenei pristatėme verslo lyderių požiūrio tyrimo rezultatus. Tyrimas buvo skirtas D.Grybauskaitės pirmojo veiklo etapo įvertinimui. Su detalia faktine informacija galite suspažinti mūsų puslapyje, kiek trumpiau - žemiau publikuojamame pristatyme arba pranešime žiniasklaidai, o čia pateikiame kelis papildomus komentarus, kuriuos leidžia blog’inis “prie kavos” formatas.

Kalbant apie rezultatus, tai jie pasirodė esantys fantastiškai pozityvūs. Galima sakyti, didieji šalies verslininkai kol kas myli Prezidentę. Tačiau tai, nuo ko priklauso pozityvumo lygis - kiek nuvylė.

Tačiau analizė parodė labai aiškiai - kuo geresnė verslininko nuotaika - tuo geriau jis vertina prezidentę. O kuo paties įmonei sekasi prasčiau - tuo vertinimai kritiškesni. Niekas nėra apsaugotas nuo subjektyvumo, tačiau subjektyvumo lygis lyg ir turėtų priklausyti nuo užimamo statuso. Ar tai utopija? Read more…