Home > Uncategorized > “yes yes everybody @login2010″…

“yes yes everybody @login2010″…

Pozityvistiniam (skaitytojų vertinimu) mūsų tinklaraščiui teks atlaikyti ne tokį jau pozityvistinį įrašą apie šiandienos LOGIN.

FB kažkas įdėjo originalų statuso atnaujinimą, kad šiuo metu yra “@LOGIN 2010″. Kitas žmogus pakomentavo “yes yes everybody @login2010″. Tas yes-yes-everybody man rodosi toks metaforiškas atspindėjimas kuo virto (gimė, atgimė) “didžiausia Baltijos šalyse konferencija”. Ar negalime nusibrėžti, kam ji skirta? E-komercininkams? Tinklaraštininkams? Moksleiviams? Rėmėjams? Plušu pasitelkusi visus savo analitinius gebėjimus, bet nesuprantu. Kai būna visiems - nebūna niekam.

Per IGNITE sesiją dr. Lina Šarlauskienė nuoširdžiai susirūpinusi kalbėjo apie “Copy-paste visuomenę”. Puikus atspindys ir pats LOGIN. Ir kas svarbiausia, kalbu ne tik apie pačius organizatorius. Pastariesiems pateisinti rasime mažos rinkos, pinigų ir kitus silpnus argumentus. Negaliu neigti, kad teisus Liutauras, kuris sako: “visada džiaugsiuosi naujais pasiekimais ir užjausiu šiųmečius organizatorius, kuriems tenka našta pasiekti nepasiekiama – suderinti margo lietuviško interneto spalvas”.

Bet pakalbėkime apie pranešėjus. Kai kurie taip keistai pranašavo (juk apie ateitį turėjo būti kalbama), kad jausmas buvo kaip per pirmąjį gyvenime kokio 7-toko power point  pristatymą. Kam einate į sceną jei neturite ką naujo pasakyti? Kurtas Vonegutas yra pasakęs, kad jei neduodi turinio tai bent suteik galimybę forma įdomiai praleisti laiką.

Nepykite, Dainiau, bet Jūsų klausiausi įdėmiausiai - pirmoje eilėje - tai dabar gausit.

Ką Jūs norėjote pasakyti auditorijai? Neturinčiais pagrindo komentarais norėjote atbaidyti visus svajotojus ir nuslopinti Tomo Ramanausko turiniu ir raudona spalva sėkmingai skatintą kūrybiškumą? Na taip, Pigu.lt yra kažkas, kas buvo pirmasis, bet tikrai ne jis prisidės prie to, kad lietuvius pramuš ant pirkimo internetu. Ir, atskleisiu jums paslaptį, kartais gretimais girdimas “Užkniso tokie kaip pigu.lt b***” ne visada reiškia, kad pavydi Jums rinkos lyderio pozicijų. Dažnai reiškia, kad sugadinote pirkimo internetu įvaizdį daugelio vartotojų akyse, tokiu būdu pakišdami koją visiems kitiems. Na, čia tik atvejis, gandas kurį girdėjau (dar apkaltins garbės ir orumo žeminimu).

Niekam ne paslaptis, kad Pigu.lt išpopuliarėjo dempinguodamas dalį prekių, o ilgainiui dalį prekių parduodamas už brangiau nei bet kur kitur pasaulyje. O kvaili lietuviai, užuot dažniau paieškos sistema pasinaudoję ir alternatyvų paieškoję, užsiinkaravo Pigu.lt = pigu. Ir tame nieko blogo nėra, bet apie tai ir reikėjo pasakoti, apie lietuvių pirkimo internetu “mentalą”, apie tai kas yra konversija ir kaip didinti jos rodiklius, apie tai kokie tyrimai daromi siekiant sugaudyti pirkėją, o ne bandyti įtikinti auditoriją, kad “dalį pristatymo kainos padengiame mes, o dalį - vartotojas”!  Jau net tas pats septintokas žino, kad rezultate visą kainą padengia vartotojas, o Pigu.lt vadovas nežino? Aš UŽ! Už tai, kad tokio “stiprumo” ir dar propagandiniai pranešimai ir pranešėjai geriausiu atveju būtų siunčiami į Ignite sesijas. Ir tai nesu tikra ar jiems ten vieta. Intelektinio turinio! Trypiam vietoj kaip trečiosios pasaulio šalies burundukai.

O aš žinau kodėl taip nutinka! Ir jums pasakysiu, nes kartais pasakau. Suderina pranešėją, pasako “ką nors apie e-komerciją” ir palieka atviras rankas. Nedrįsta paklausti kas ten bus sakoma detaliau, gi visi pas mus ekspertai, šiaip ar taip gerai pakalbės.

Gal kitais metais ties pranešimais galėtų būti balais įvertintas jų profanizmo lygis? Aš rimtai, tuomet nebebūtų katės maiše sindromo. Į LOGIN užklydęs moksleivis apie e-komerciją eitų paklausyti Dainiaus Liulio, visi kiti - Andy McLouglino.

Buvo vizualiai akivaizdu, kad šiemet dalyvių buvo ženkliai daugiau nei prieš metus. Ir link vakaro jų ne taip intensyviai mažėjo. Ignite sesija - puiki pramoga.

Categories: Uncategorized Tags:
 1. March 19th, 2010 at 23:55 | #1

  dabar dauguma blogins apie login’a ir, deja, ne iš pačios geriausios pusės

 2. March 21st, 2010 at 18:40 | #2

  Kam tą pigu taip suvalgyti? :)

  Būkim praktiški, pigu vienas iš didžiųjų konferencijos rėmėjų, taigi jie sąžiningai nusipirko laiką savo pinigais.

  peace :)

 3. March 22nd, 2010 at 10:20 | #3

  Aš ne prieš būti praktiška. :) Tik nelabai suprantu, kaip nesuprantama, kad geriau visai nelipti į sceną, negu lipti neturint ką pasakyti. )))

 4. March 23rd, 2010 at 19:36 | #4

  renata - kaip aš tave suprantu, bet žmonėms reikia bent kažkokios “šlovės”

 5. March 23rd, 2010 at 23:25 | #5

  oooh, laukiau šito įrašo! trečios pasaulio šalies burundukai! mrrr :)

 6. March 25th, 2010 at 12:12 | #6

  :) bent kažkokios šlovės trokšėjai (nuo “trokšti”) - vienykimės!
  Katiba, džiaugiuosi pradžiuginusi. )))))

 1. March 19th, 2010 at 11:52 | #1